info@albas.al
TEL: 04 580 0160
Close

Historia e jashtëzakonshme e Lavinjës

470 L

Në pragun e Krishtlindjes, ndërsa të gjithë po festojnë, Lavinja, një shitëse e vogël shkrepësesh, po vdes nga uria dhe nga të ftohtit. Bëjini gati shamitë për të fshirë lotët! Në të vërtetë, jo! Bëhuni gati të qeshni, siç nuk ju ka ndodhur ndonjëherë teksa lexoni një libër, sepse historia nuk mbaron aspak siç mendoni ju.

Bli

Në pragun e Krishtlindjes, ndërsa të gjithë po festojnë, Lavinja, një shitëse e vogël shkrepësesh, po vdes nga uria dhe nga të ftohtit. Bëjini gati shamitë për të fshirë lotët! Në të vërtetë, jo! Bëhuni gati të qeshni, siç nuk ju ka ndodhur ndonjëherë teksa lexoni një libër, sepse historia nuk mbaron aspak siç mendoni ju. Vogëlushja e gjorë është tip i lezetshëm dhe shumë e shkathët. Ajo, falë dhuratës së një zane, “do t’i marrë hakun” botës së të rriturve egoistë. Unaza magjike dhuratë do të shkaktojë një seri aventurash kaq qesharake, sa do t’ju bëjë të qeshni me lot.

Bëjini gati shamitë!

Autor:

Bianca Pitzorno

Botues:

Albas

Përktheu:

Dhurata Shehri

Viti i botimit:

2017

Faqet:

80

ISBN:

978-9928-02-972-0

Jepni vlerësimin tuaj për librin “Historia e jashtëzakonshme e Lavinjës”

Your email address will not be published.

sixteen − 7 =

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër.

X