info@albas.al
TEL: 04 580 0160
Close

Anton Pashku

700 L

Shtëpia Botuese Albas sjell veprën studimore “Anton Pashku” të akademikut Sabri Hamiti. Botimi i këtij libri përkon më 80-vjetorin e lindjes dhe 22-vjetorin e shkuarjes në amshim të Anton Pashkut.

Bli

Shtëpia Botuese Albas sjell veprën studimore “Anton Pashku” të akademikut Sabri Hamiti. Botimi i këtij libri përkon më 80-vjetorin e lindjes dhe 22-vjetorin e shkuarjes në amshim të Anton Pashkut.

“Anton Pashku” promovohet në ambientet e Bibliotekës Kombëtare. Në fjalën e tij, studiuesi Sabri Hamiti vlerësoi e kujtoi mikun dhe shkrimtarin Anton Pashku, të cilin e konsideroi novelistin më të mirë të letrave shqipe.

Studiues dhe dashamirës të letrave u mblodhën së bashku për të kujtuar dhe nderuar figurën e shkrimtarit Anton Pashku.

Autor:

Sabri Hamiti

Botues:

Albas

Viti i botimit:

2017

Faqet:

192

ISBN:

978-9928-02-954-6

Jepni vlerësimin tuaj për librin “Anton Pashku”

Your email address will not be published.

fifteen − 4 =

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër.

X