info@albas.al
TEL: 04 580 0160
Close

Martesa e palumtur e Stanishit

800 L

Në fillim ishte dashuria e kapitenit të Zetës për një grua që nuk e kishte parë kurrë. Dashuria e saj nisi si një kureshtje, ditën kur dëgjoi se një djalë fisnik, përtej detit, marrosej për të. Kishte qeshur me gjithë shpirt. Pastaj pyeti cili ishte.

Bli

Në fillim ishte dashuria e kapitenit të Zetës për një grua që nuk e kishte parë kurrë. Dashuria e saj nisi si një kureshtje, ditën kur dëgjoi se një djalë fisnik, përtej detit, marrosej për të. Kishte qeshur me gjithë shpirt. Pastaj pyeti cili ishte. Ajo që mësoi, e shndërroi kureshtjen e saj në një dëshirë përvëluese dhe shpresëhumbur për të qenë me të. Në javët që pasuan, vajza ra pre e një çmendurie mizore e të ëmbël. Ai i kishte rrëmbyer deri edhe frymëmarrjen. E ndiente se nga dalldia për të, nuk merrte më frymë si më parë…

Autor:

Dashnor Kokonozi

Botues:

Albas

Viti i botimit:

2023

Faqet:

178

ISBN:

978-9928-807-48-9

Jepni vlerësimin tuaj për librin “Martesa e palumtur e Stanishit”

Your email address will not be published.

sixteen − 13 =

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër.

X