info@albas.al
TEL: 04 580 0160
Close

Tomas Edison

550 L

“Kur isha sa ju adhuroja të shihja si funksiononte makineria me avull dhe të mësoja sa më shumë për elektricitetin, bateritë, magnetizmin dhe eksperimentet e thjeshta. Më magjepste kimia dhe reaksionet kimike, saqë një ditë shkatërrova gjysmën e ndërtesës nga një shpërthim. Çfarë telashesh!

Bli

“Kur isha sa ju adhuroja të shihja si funksiononte makineria me avull dhe të mësoja sa më shumë për elektricitetin, bateritë, magnetizmin dhe eksperimentet e thjeshta. Më magjepste kimia dhe reaksionet kimike, saqë një ditë shkatërrova gjysmën e ndërtesës nga një shpërthim. Çfarë telashesh!

Edhe pse kam realizuar mijëra shpikje, ajo që më bëri të njohur dhe ndryshoi jetën e njerëzimit ishte llamba elektrike. Po, po, llamba e thjeshtë elektrike që keni ju në shtëpitë tuaja…”

Autor:

Latif Ajrullai

Botues:

Albas

ilustruese:

Semela Mero

Viti i botimit:

2020

Faqet:

63

ISBN:

978-608-237-069-9

Jepni vlerësimin tuaj për librin “Tomas Edison”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × three =

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër.

X