info@albas.al
TEL: 04 580 0160
Close

Unë them jo

(1 customer review)

1,100 L

Nga Spartaku te Darvini, nga Gandi te Martin Luter Kingu, nga Xhordano Bruno te Malala Josafzai: historitë e grave dhe të burrave që u kanë thënë jo padrejtësive. Tridhjetë e pesë histori të jashtëzakonshme, që rijetësojnë betejat e mëdha për lirinë.

Bli

Nga Spartaku te Darvini, nga Gandi te Martin Luter Kingu, nga Xhordano Bruno te Malala Josafzai: historitë e grave dhe të burrave që u kanë thënë jo padrejtësive. Tridhjetë e pesë histori të jashtëzakonshme, që rijetësojnë betejat e mëdha për lirinë.

Ky libër është realizuar në bashkëpunim me shtëpinë botuese Edizione El. Dy personalitete të rëndësishme të kulturës shqiptare, NËNË TEREZA, që i ka thënë “JO” varfërisë dhe MUSINE KOKALARI, që i ka thënë “JO” komunizmit, janë përgatitur për botim nga redaksia Albas.

Autor:

Daniele Aristarco

Botues:

Albas

Përktheu:

Ervisa Paloka

Viti i botimit:

2018

Faqet:

208

ISBN:

978-9928-282-43-9

Shto vlerësimin tënd

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + eighteen =


  1. Shqipe K

    Nje liber qe do t’ia sugjeroja jo vetem adoleshenteve, por edhe te rriturve per ta lexuar.

X