info@albas.al
TEL: 04 580 0160
Close

Heshtja

700 L

Është e diela e finales së Kampionatit të Futbollit Amerikan, Super Bowl 2022. Pesë njerëz, darkë, një apartament në lindje të Manhatanit… Profesoresha e fizikës në pension, i shoqi dhe një ish-student i saj po presin t’u bashkohet një çift, pas atij që shndërrohet në një fluturim tronditës nga Parisi.

Bli

Është e diela e finales së Kampionatit të Futbollit Amerikan, Super Bowl 2022. Pesë njerëz, darkë, një apartament në lindje të Manhatanit… Profesoresha e fizikës në pension, i shoqi dhe një ish-student i saj po presin t’u bashkohet një çift, pas atij që shndërrohet në një fluturim tronditës nga Parisi. Biseda luhatet mes një teleskopi studimor në qendër të veriut të Kilit, një marke të preferuar uiski dhe “Dorëshkrimit të Teorisë Speciale të Relativitetit”, të shkruar nga Ajnshtajni më 1912.

Pastaj diçka ndodh dhe lidhjet digjitale që na kanë tjetërsuar jetën, shkëputen.

Autor:

Don DeLillo

Përktheu:

Anxhela Çikopano

Botues:

Albas

Viti i botimit:

2021

Faqet:

92

ISBN:

978-9951-15-214-3

Jepni vlerësimin tuaj për librin “Heshtja”

Your email address will not be published.

2 × one =

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër.

X