info@albas.al
TEL: 04 580 0160
Close

Ishulli i thesarit

560 L

Thesari i kapitenit Flint, piratit më gjakatar të të gjitha kohërave, ka qëndruar i fshehur në një ishull të largët. Harta e thesarit i bie në dorë Xhim Hokinsit, një djaloshi që punonte në bujtinën e prindërve.

Bli

Thesari i kapitenit Flint, piratit më gjakatar të të gjitha kohërave, ka qëndruar i fshehur në një ishull të largët. Harta e thesarit i bie në dorë Xhim Hokinsit, një djaloshi që punonte në bujtinën e prindërve. Bashkë me doktor Levsin, kavalier Trelaunin dhe një karakter të dyshimtë të quajtur Xhon Silveri i Gjatë, ata do të vihen në kërkim të thesarit. Çfarë të papriturash e presin të riun Xhim?

Autor:

Robert Louis Stevenson

Botues:

Albas

Përktheu:

Viola Dona

Përgatiti:

Pierdomenico Baccalario

Viti i botimit:

2014

Faqet:

80

ISBN:

978-9928-02-477-0

Jepni vlerësimin tuaj për librin “Ishulli i thesarit”

Your email address will not be published.

two × 1 =

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër.

X