info@albas.al
TEL: 04 580 0160
Close

Kopshti sekret

950 L

Meri është një vajzë e llastuar që jeton në Indi. Por fatkeqësia e odet, dhe një sëmundje i merr jetën të dy prindërve të saj. Prandaj Meri detyrohet të kthehet në Angli, dhe të jetojë në Misëlthuejt Manor, shtëpinë e xhaxhait të saj.

Bli

Meri është një vajzë e llastuar që jeton në Indi. Por fatkeqësia e odet, dhe një sëmundje i merr jetën të dy prindërve të saj. Prandaj Meri detyrohet të kthehet në Angli, dhe të jetojë në Misëlthuejt Manor, shtëpinë e xhaxhait të saj. Aty takon Dikonin, një djalosh mjaft i çuditshëm, mik me gjithë kafshët dhe kushëririn e sëmurë Kolin. Bashkë me ta ajo do të rilindë kopshtin sekret të vilës, i goditur edhe ai nga fatkeqësia, njëlloj si vogëlushja Meri.

 

Autor:

Frances Hodgson Burnett

Botues:

Albas

Përktheu:

Anila Çikopano

Viti i botimit:

2018

Faqet:

296

ISBN:

978-9928-282-40-8

Jepni vlerësimin tuaj për librin “Kopshti sekret”

Your email address will not be published.

15 + one =

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër.

X