info@albas.al
TEL: 04 580 0160
Close

Libri i madh i legjendave mesjetare

1,300 L

Ky libër përmbledh 11 legjenda mesjetare, në të cilat tregohet për vende magjike ku banojnë dragonj që lëshojnë zjarr, kalorës trima, princesha të burgosura nëpër kulla të larta, ura që ngrihen e ulen dhe për shumë ndodhi e personazhe të tjera.

Bli

Ky libër përmbledh 11 legjenda mesjetare, në të cilat tregohet për vende magjike ku banojnë dragonj që lëshojnë zjarr, kalorës trima, princesha të burgosura nëpër kulla të larta, ura që ngrihen e ulen dhe për shumë ndodhi e personazhe të tjera. Fantazia dhe imagjinata udhëtojnë në mjegullën e kohës, duke u frymëzuar nga bëmat dhe trimëritë e kalorësve të mbretit Artur si: Lançeloti, Ivani, Persëvali, Gavaini apo shigjetarit më të zot, mbrojtësit të të varfërve, heroit, Robin Hud. Në këtë libër zënë vend gjithashtu, edhe historitë e dashurisë më të bukura dhe më tragjike të të gjitha kohërave, që të bëjnë të prekesh e lotosh, si historia e dashurisë mes Tristanit dhe Izoldës dhe ajo e Romeos dhe e Zhuljetës.

Autor:

Francesc Miralles

Botues:

Albas

Përktheu:

Sofiana Filipi

Viti i botimit:

2012

Faqet:

112

ISBN:

978-608-237-001-9

Jepni vlerësimin tuaj për librin “Libri i madh i legjendave mesjetare”

Your email address will not be published.

10 + 20 =

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër.

X