info@albas.al
TEL: 04 580 0160
Close

Mërmërima e kroit të moçëm

600 L

“Më i moçëm se tërë njerëzit së toku, kroi me sylynjarët gjithë myshk shpërfillte kohën me gurgullima, nuk plakej, as vdiste. Të kishte gojë do të tregonte histori pa fund për miqtë që i deshi, apo i donte ende.

Bli

“Më i moçëm se tërë njerëzit së toku, kroi me sylynjarët gjithë myshk shpërfillte kohën me gurgullima, nuk plakej, as vdiste. Të kishte gojë do të tregonte histori pa fund për miqtë që i deshi, apo i donte ende. Mbrëmjeve vjeshtore, kur bimësia merr atë ngjyrën argjend në të verdhë, Isi dhe Lulja vinin këmbët në postaf, u hidhnin nga një grusht ujë syve, pinin ca gllënjka. Vala e kujtimeve i çonte moteve të shkuara…

” Vepra të tjera të autorit:

– Përthyerje, tregime & ese – Pesha e kohës, roman

– Bari i ujkut, prozë

– Ëndrrat kryqëzojnë kohën, novelë në dy gjuhë, shqip-anglisht

– Hapësirat rrallohen prej dhimbjes, ese – Grinata, tregime

– Pretenca, roman

– Pakt me të hënën, tregime & ese

– Nata e syve blu, roman

– Një grusht fat, roman

Autor:

Istref Haxhillari

Botues:

Albas

Ilustrimet:

Anastas Konstandini

Viti i botimit:

2021

Faqet:

44

ISBN:

978-9928-332-33-2

Jepni vlerësimin tuaj për librin “Mërmërima e kroit të moçëm”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × one =

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër.

X