info@albas.al
TEL: 04 580 0160
Close

Udhëtim drejt planetit “Arbër”

600 L

Mjaftoi lajmi që një planet në kozmos mori zyrtarisht emrin Arbër, që fantazia e një grupi të vogël fëmijësh të merrte udhë për të zbuluar të fshehtat qiellore, Sistemin Diellor dhe galaktikat e tjera. Shumë shpejt këta “astronautë” të vegjël do të përjetojnë një ëndërr të madhe: të jenë të parët që do të zbulojnë planetin që sillet rrotull yllit Illyrian.

Bli

Mjaftoi lajmi që një planet në kozmos mori zyrtarisht emrin Arbër, që fantazia e një grupi të vogël fëmijësh të merrte udhë për të zbuluar të fshehtat qiellore, Sistemin Diellor dhe galaktikat e tjera. Shumë shpejt këta “astronautë” të vegjël do të përjetojnë një ëndërr të madhe: të jenë të parët që do të zbulojnë planetin që sillet rrotull yllit Illyrian.

Ashtu si për astronautët e Apollo-s që shkelën për herë të parë në Hënë, edhe udhëtimi i tyre në hapësirat qiellore është plot të papritura…

Autor:

Luan Rama

Botues:

Albas

Viti i botimit:

2020

Faqet:

92

ISBN:

978-9928-332-11-0

Jepni vlerësimin tuaj për librin “Udhëtim drejt planetit “Arbër””

Your email address will not be published.

5 + one =

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër.

X