info@albas.al
TEL: 04 580 0160
Close

Çfarë muzike!

1,100 L

Historia e muzikantëve më të mëdhenj të rocku-ut dhe pop-it, që kanë revolucionarizuar historinë e muzikës moderne.

Bli

Të guximshëm, rebelë, revolucionarë: “Çfarë muzike”! Në të pasqyrohen të gjithë grupet legjendare të rrokut botëror e këngëtar të famshëm të muzikës Pop, përfshirë këtu Nirvana, Rolling Stones, Pink Floyd, David Bowie, Daft Punk, Michael Jackson, Madonna Elvis Presli etj. Përmbledhjes origjinale të autores italiane i janë shtuar edhe grupet rrok më të famshme shqiptare, historia e të cilave është përgatitur nga Kozeta Kurti dhe ilustruar nga Semela Mero. Nga grupet shqiptare përmendim, Elita 5, Djemtë e detit – i paharruari Gent Demaliaj, grupi Arb – Redon Makashi, Ritfolk, grupi X – Aleksandër Gjoka, Tingulli i zjarrtë – Elton Deda etj. Për çdo këngëtar apo grup muzikor botëror, por edhe shqiptar jepet një informacion bazë mbi krijimin, zbulimin, rrugëtimin në fushën e muzikës, ndikimin që kanë pasur dhe gjurmët që kanë lënë. Pra në këtë përmbledhje ju do të mund të lexoni për gjithë jetën e tyre.

Autor:

Laura Puscedddu Abis

Botues:

Albas

Përktheu:

Ervisa Paloka

Viti i botimit:

2019

Faqet:

152

ISBN:

978-9928-300-56-0

Jepni vlerësimin tuaj për librin “Çfarë muzike!”

Your email address will not be published.

3 × 2 =

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër.

X