info@albas.al
TEL: 04 580 0160
Close

Hajdi (për të vegjël)

600 L

Vogëlushja Adelajde, ose siç e thërrasin të gjithë, Hajdi, jeton në malet e Zvicrës me gjyshin e saj. Asaj i pëlqen të luajë me mikun e saj, Peter dhe me kopenë e dhive. Po Hajdi shkon edhe në qytet, ku takon një mikeshë të re, Klarën. Por atë e merr malli shumë për gjyshin dhe shtëpinë. A do rikthehet Hajdi në mal?

Bli

Vogëlushja Adelajde, ose siç e thërrasin të gjithë, Hajdi, jeton në malet e Zvicrës me gjyshin e saj. Asaj i pëlqen të luajë me mikun e saj, Peter dhe me kopenë e dhive. Po Hajdi shkon edhe në qytet, ku takon një mikeshë të re, Klarën. Por atë e merr malli shumë për gjyshin dhe shtëpinë. A do rikthehet Hajdi në mal?

Autor:

Johanna Spyri

Botues:

Albas

Përktheu:

Sofiana Filipi

Përgatiti:

Chiara Carminati

Viti i botimit:

2014

Faqet:

80

ISBN:

978-9928-02-478-7

Jepni vlerësimin tuaj për librin “Hajdi (për të vegjël)”

Your email address will not be published.

twelve − 9 =

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër.

X