info@albas.al
TEL: 04 580 0160
Close

Si katër çiliminj u bënë biznesmenë

700 L

Shkrimtari aq i dashur për fëmijë, Bedri Dedja, do të na çojë përsëri në Sdikuisht, në kryeqytetin e përrallave të tij, kësaj here për të na njohur me të fshehtat e biznesit, me sekretet e qyteteve Gëzimburg dhe Skarcomania, me magjistaren Inteligjenca Artificiale, me autostradat dhe semaforët kozmikë,

Bli

Shkrimtari aq i dashur për fëmijë, Bedri Dedja, do të na çojë përsëri në Sdikuisht, në kryeqytetin e përrallave të tij, kësaj here për të na njohur me të fshehtat e biznesit, me sekretet e qyteteve Gëzimburg dhe Skarcomania, me magjistaren Inteligjenca Artificiale, me autostradat dhe semaforët kozmikë, me lojërat e futbollit në stadiumet nëntokësore, por edhe me epideminë e mikrobit të rrezikshëm me emrin Tezgomania… Si do të vazhdojë më tej kjo aventurë e guximshme e heronjve tanë të rinj, që zbresin nga bota magjepsëse e përrallave?

Tak-tak-tak! Porta u hap përsëri…

Autor:

Bedri Dedja

Ilustrimet:

Ildi Hoxha

Botues:

Albas

Viti i botimit:

2021

Faqet:

118

ISBN:

978-9928-356-37-6

Jepni vlerësimin tuaj për librin “Si katër çiliminj u bënë biznesmenë”

Your email address will not be published.

eleven − 11 =

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër.

X