info@albas.al
TEL: 04 580 0160
Close

Kopshti sekret (për të vegjël)

560 L

Meri është një vajzë e llastuar që jeton në Indi. Por fatkeqësia e godet, dhe një sëmundje u merr jetën të dy prindërve të saj. Prandaj Meri detyrohet të kthehet në Angli, dhe të jetojë në Misëlthuejt Manor, shtëpinë e xhaxhait të saj.

Bli

Meri është një vajzë e llastuar që jeton në Indi. Por fatkeqësia e godet, dhe një sëmundje u merr jetën të dy prindërve të saj. Prandaj Meri detyrohet të kthehet në Angli, dhe të jetojë në Misëlthuejt Manor, shtëpinë e xhaxhait të saj. Aty takon Dikonin, një djalosh mjaft i çuditshëm, mik me gjithë kafshët dhe kushëririn e sëmurë Kolin. Bashkë me ta, ajo do të rilindë kopshtin sekret të vilës, i goditur edhe ai nga fatkeqësia, njëlloj si vogëlushja Meri.

Autor:

Frances Hodgson Burnett

Botues:

Albas

Përktheu:

Viola Dona

Përgatiti:

Sabina Colloredo

Viti i botimit:

2015

Faqet:

80

ISBN:

978-9928-02-476-3

Jepni vlerësimin tuaj për librin “Kopshti sekret (për të vegjël)”

Your email address will not be published.

three × five =

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër.

X