info@albas.al
TEL: 04 580 0160
Close

Më fal

(1 customer review)

800 L

Bli

Autori: Ida Hegazi Hoyer
Përkthyes: Myrteza Shini
Vepra: Më fal


Kategoria:

Një vajzë takon një djalë. Është dashuri me shikim të parë. Ai duket i dashuri perfekt, student i filozofisë që e mahnit me bisedat intelektuale dhe shpirtin e lirë. Ata fillojnë bashkëjetesën menjëherë, të përpirë tërësisht nga njëri-tjetri. Por jo gjithçka shkon siç duhet. Çfarë dinë në të vërtetë ata për njëri-tjetrin, sa shumë duan të dinë dhe ku është kufiri i njëmendtë mes së vërtetës dhe gënjeshtrës, ëndrrës dhe realitetit?

Më fal është një histori dashurie që eksploron anët më të errëta të jetës së përditshme, në një realizëm ëndërrimtar dhe absurd, me një gjuhë që tërheq dhe befason lexuesin. Ai është është një roman intensiv për dashurinë, vetëmashtrimin dhe sekretet e rrezikshme.

Autor:

Ida Hegazi Hover

Botues:

Albas

Përktheu:

Myrteza Shini

Viti i botimit:

2020

Faqet:

178

ISBN:

978-9928-311-93-1

Shto vlerësimin tënd

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − ten =


  1. Dorina Basha

    Best book of this summer!

X